BU AYIN VİZYON FİLMLERİ

       
 

BABAM VE OĞLUM

Tür : Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 18 Kasım 2005
Yönetmen : Çağan Irmak
Senaryo : Çağan Irmak
Görüntü Yönetmeni : Rıdvan Ülgen
Yapım : 2005 , Türkiye , 108 dk.

Oyuncular
Fikret Kuşkan  (Sadık) , Çetin Tekindor  (Hüseyin Efendi) , Hümeyra  (Babaanne) , Şerif Sezer  (Küs Teyze) , Özge Özberk  (Sadık'ın sevgilisi) , Binnur Kaya  (Hanife) , Yetkin Dikiciler  (Amca) , Ege Tanman  (Deniz)

 

 

  KONUSU: Deniz, yedi yaşında tam bir şehir çocuğudur. 80 darbesinde annesini kaybetmiştir ve İstanbul'da babasıyla yaşamaktadır. Günün birinde babası, Sadık'la beraber Ege'deki ufak bir kasabaya doğru yola çıkar. Böylece dedesi Hüseyin Efendi'yle tanışır.
Hüseyin Efendi okuması için İstanbul'a yolladığı oğlu Sadık'ı politik olaylara karıştığı için evlatlıktan reddetmiştir. Babasıyla yıllardır dargın olan Sadık, istese de istemese de, doğduğu topraklara dönmek zorundadır çünkü oğlunu emanet edebileceği tek kişi kendi babasıdır.
Deniz bir yandan alışık olmadığı kasaba hayatına uyum sağlamaya çalışırken, diğer yandan da büyüklerin arasında olup bitenleri deşifre etmeye çalışır. Bu sevimli ufaklık ailenin yıllardır içine gömdüğü acılarla yüzleşmesine sebep olacak, baba ve oğul arasındaki buzları yavaş yavaş eritecektir.
Ülkemizin genç yönetmenlerinden Çağan Irmak yine kendisine ait olan bir hikayeyle, Türkiye'nin 80'li yıllarına sevimli bir çocuğun gözlerinden bakıyor.
 
 

 

 

HACIVAT VE KARAGÖZ NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

Tür : Komedi / Tarihi
Gösterim Tarihi : 17 Şubat 2006
Yönetmen : Ezel Akay
Senaryo : Levent Kazak , Ezel Akay
Görüntü Yönetmeni : Hayk Kirakosyan
Müzik : Ender Akay
Yapım : 2005 , Türkiye

Oyuncular
Haluk Bilginer(Karagöz), Beyaz(Hacivat), Ragıp Savaş(Orhan Gazi),Levent Kazak  (Dimitri), Ayşe Tolga(Nilüfer Hatun), Ayşen Gruda(Ana), Altay Özbek(Çoban) ,Hasan Ali Mete(Küşteri),Serdar Gökhan (Köse Mihal), Şebnem Dönmez  (Ayşe Hatun), Güven Kıraç  (Pervane)

 
     
KONUSU: 14.yüzyılda Bursa'dayız... Anadolu'daki Moğol tehlikesi fırtınalar estirirken halkın büyük bir kısmı kaçmakta ve Bursa'ya yerleşmektedir. Üstelik sedece halk değil, çeşitli devletlerin ve beyliklerin liderleri de bu kente sığınır. Dinleri, dilleri apayrı olan insanların bir arada yaşadığı Bursa karmakarışık bir yer olurken Osmanlı da İmparatorluğu'nun ilk tohumlarını atmaktadır.
Karagöz ve Hacivat'ın hikayesi de burada başlar. Akıllı ama cahil, sinirli ama en komik sinirli Karagöz, kendisinin tam tersi olan zekasını fırsatçılığı ile birleştirip her işten sıyrılan Hacivat ile tanışır. Orhan Gazi'nin adına yapılan caminin inşaatında beraber çalışmaya başlarlar. Ama yaptıkları işten çok mizah yönü kuvvetli sohbetleri hemen farkedilir. Atışmaları sırasındaki komiklikleri o kadar ünlü olur ki davetten davete koştururlar gülmek isteyenlerin gönlünü yapmak için.
Şöhretin bedeli şimdi nasıl ağırsa o yıllarda da bundan farksızdır. Hacivat ve Karagöz'ün hem güldüren hem düşündüren diyaloglarından rahatsız olanların kahramanların kaderini değiştirmeleri hiç de zor olmayacaktır.
 

 
 

KURTLAR VADİSİ : IRAK

Tür : Macera / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 3 Şubat 2006
Yönetmen : Serdar kar
Senaryo : Raci Şaşmaz , Bahadır Özdener
Görüntü Yönetmeni : Selahattin Sancaklı
Müzik : Gökhan Kırdar
Yapım : 2006 , Türkiye

Oyuncular
Necati Şaşmaz(Polat Alemdar),Billy Zane(Sam William Marshall),Ghassan Massoud (Abdurrahman Halis Kerkuki),Bergüzar Korel(Leyla),Gürkan Uygun(Memati), Diego Sarrano(Dante),Kenan Çoban(Abdülhey),Erhan Ufak (Erhan) ,Spencer Garrett (George Baltimore) , Gary Busey  (Doktor) , Tito Ortiz  (ABD'li Binbaşı)

 
       
 

KONUSU: Üsteğmen Süleyman Aslan, Kuzey Irak'ta Çuval Hadisesi'ni yaşamış on bir askerden biridir. Olanları askerlik onuruna yakıştıramayan üsteğmen ardında Polat Alemdar'a yazılmış bir mektup bırakarak intihar eder.
Kendisi de devlet adına çalışan bir istihbaratçı olan Polat, onuru uğruna intihar eden bu askerin son arzusu karşısında kayıtsız kalamaz ve adamlarıyla beraber Kuzey Irak'ın yolunu tutar.
Türk televizyonlarının en sevilmiş karakterlerinden biri daha, son sözünü beyazperdede söylemeye hazırlanıyor. Deli Yürek , Asmalı Konak derken Kurtlar Vadisi de Türk sinemasında birçok ilki deneyerek şansını sinema salonlarında arayacak.
Cannes Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'ne layık görülmüş Serdar Akar, Kurtlar Vadisi Irak ile Türk sinemasının en yüksek bütçeli filmine imza atıyor. Dört ayrı dilde çekilen filmde 3000 figüran yer alırken Türk oyunculara Billy Zane, Gary Busey gibi Hollywood'tan tanıdık isimler de eşlik ediyor.

 
       
 

ORGANİZE İŞLER

Tür : Komedi / Aksiyon
Gösterim Tarihi : 23 Aralık 2005
Yönetmen : Yılmaz Erdoğan
Senaryo : Yılmaz Erdoğan
Görüntü Yönetmeni : Uğur İçbak
Müzik : Ozan Çolakoğlu
Yapım : 2005 , Türkiye

Oyuncular
Yılmaz Erdoğan  (Asım Noyan) , Tolga Çevik  (Süpermen Samet) Demet Akbağ  (Nuran Ocak) , Altan Erkekli  (Yusuf Ziya Ocak) , Özgü Namal  (Umut Ocak) , Başak Köklükaya  (Nergis) , Erdal Tosun  (Üzeyir Kavak) , Tuncer Salman  (Tugay Selimoğlu) , Öner Erkan  (Silvio) , Ebru Akel  (Nilüfer) , Berfin Erdoğan  (Nazlı) , Cem Yılmaz  (Müslüm Duralmaz) , Salih Kalyon  (Cemil) , Cezmi Baskın  (Tabutçuların Şefi) , Berrak Tüzünataç  (Ebru)

 
 

 

KONUSU: Suçluların ve masumların birbirine karıştığı karmaşık işlerin başkenti İstanbul'dayız. Dönen dolapların bu seferki kurbanı süpermen! Ama tıkır tıkır işleyen karanlık planlar karşısında süpermen bile bir şey yapamaz.
Bir tarafta kaybedenler, diğer tarafta kazanlar... Zorda kalanlara hep bir yardım eden çıkar. Çıkar çıkmasına da işte asıl sorun da o zaman başlar. Çünkü bu oyun içinde herkes kusursuz organize olarak işini çok iyi bilmektedir. Kime güvenmenin doğru olduğu her zaman sis perdesinin arkasındadır.
Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği ve de başrolüne geçtiği Organize İşler aykırı hayatları usta oyuncular ile beyazperdeye taşıyor.