Untitled Document
Üye Ol | Şifremi Unuttum
Kullanıcı Adı
Şifre
1 Mart 2015 Pazar
  KARACABEY
 » TARİHÇE
 » COĞRAFYA
 » İDARİ YAPI
 » KÖYLER
 » ÖZGEÇMİŞLERİMİZ
 » VEFAT EDENLER
 » EĞİTİM
 » SAĞLIK
 » SANAYİ
 » TARIM
 » HAYVANCILIK
 » SPOR
 » ULAŞIM
  TURİZM
 » YENİKÖY
 » KURŞUNLU
 » ULUABAT
  LEZZET
 » K.BEY SOĞANI
 » MİHALİÇ PEYNİRİ
İNTERNET 
CAFELER
 » DATANET CAFE
 » REALİST CAFE
 ÖNEMLİ LİNKLER
 » TC Kimlik No
 » Vergi Kimlik No
 » SSK Sicil No
 » Emekli Sandığı No
 » Bağkur Hesap No
 » ÖSYM Sınav Sonuç
 » KPSS Sınav Sonuç
 » AÖF Sınav Sonuç
Untitled Document
12 Şubat 2010 / Cuma
  
DOĞRU HABERE YALAN DEDİLER

 

İşte Yörem'in gazetecilik anlayışı! Kimin ardamarı çatlamış?

Karacabey Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı Orhan Karabaş, Yörem Gazetesi'nin 05 Şubat 2010 tarihinde “Yalan Haber” diye yayımladığı MELTEM'de çıkan, “AK Parti halkı kandırıyor” haberinin doğru olduğunu söyledi ve Yörem'den tekzip istedi.

MELTEM'i yalan haber yapmakla itham eden Yörem Gazetesi'nin haber anlayışı bir kez daha gözler önüne serildi. “Karabaş karalama haberleri yalanladı” başlığı atarak kamuoyunu kandıran Yörem Gazetesi'nin yalanı kısa sürede ortaya çıktı.

MELTEM'in 02 Şubat 2010 tarihinde, CHP İlçe Başkanı Orhan Karabaş'la görüşerek verdiği noktası virgülüne kadar doğru olan “AK Parti halkı kandırıyor” haberini, 'Yalan Haber' olarak kamuoyuna yansıtan Yörem Gazetesi'nin ne yapmaya çalıştığına bir anlam verilemedi.

CHP İlçe Başkanı Orhan Karabaş, Yörem Gazetesi'nde çıkan habere çok şaşırdığını ve kendisinin böyle bir açıklama yapmadığını belirtti. CHP olarak, tüm yerel basına eşit olduklarını ifade eden Karabaş, bu tür tartışmaların içinde yer almak istemediklerini söyledi. Karacabey'in kanayan yarası Gölecik ve Yeşildere Baraj projeleri konusunda MELTEM'in yaptığı haberin doğru olduğunu dile getiren Karabaş, Yörem'de çıkan karalama haberi yalanladı.

Karabaş, “AKP halkı kandırıyor” haberini; 01.02.2010 günü CHP İlçe Merkezine gelen ve “Gölecik ve Yeşildere Barajları konusunda partinizin görüşü nedir” şeklinde soru yönelten, Meltem Gazetesi Genel Koordinatörü Nevzat Çakır'a verdiğini dile getirdi.

Karabaş'ın Yörem Gazetesi'ne gönderdiği 09.02.2010 tarihli tekzip metnini aynen yayımlıyoruz:

CHP İlçe Başkanı Orhan Karabaş düzeltme yaptı:

AK Parti Halkı Kandırıyor haberi doğrudur!

Gazetenizin 05.02 2010 tarihli ve 3449 sayılı nüshasında yayınlanan “Karabaş karalama haberini yalanladı” başlıklı yazı ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

İçinde; “Belediye Başkanımızı sert eleştirmişsiniz, biraz yumuşatırsanız yayınlarız” gibi ifadelerin yer aldığı Meltem Gazetesindeki “AK Parti halkı kandırıyor!” haberi doğrudur bu açıklama tarafımdan yapılmıştır.

Yörem Gazetesi'nin 05.02.2010 tarihli sayısında “ Karabaş karalama haberini yalanladı” başlığı ile duyurulan haberiniz baştan sona asılsızdır. Ya kasıtlı, ya da tamamen bilinçsizce hazırlanmıştır.

AKP'nin halkı kandırdığı ortadayken, Cumhuriyet Halk Partisi kendini inkar edecek bir açıklama yapar mı?

Mantığı olmayan bu haberin hazırlanış ve veriliş biçimi etik olmadığı gibi Cumhuriyet Halk Parti camiasında üzüntüyle karşılanmıştır.

Söz konusu haberde benim ve arkadaşlarımın ağzından kurgulanmaya çalışılan ifadelerin tümü asılsızdır.

Yörem Gazetesi Yazı İşleri Müdürüne, “Bizim için Karacabey'de yayınlanan tüm gazeteler bize aynı mesafededir” dediğimin dışında kalan ifadeler bana ait değildir. Söylediklerim bilerek ya da bilmeyerek çarpıtılmış olabilir.

AKP'nin halkı kandırıyor haberini, 01.02 2010 günü gazetemize gelerek “Gölecik ve Yeşildere barajları konusunda ne düşünüyorsunuz?” şeklinde soru yönelten Meltem Gazetesi Genel Koordinatörü Nevzat Çakır'a demeç olarak verdim. Ne bir eksik ne de bir fazlası olmayan Meltem Gazetesi'nde yer alan “AK Parti halkı kandırıyor!” haberi tamamen doğrudur. CHP ilçe başkanı kimliğimle verdiğim demeci kusursuzca yayınlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim.

Bu düzeltme yazısının Yörem Gazetesinin aynı sayfasında, aynı büyüklükte, aynı puntolar ile yayınlanmasını Basın Kanunun ilgili maddeleri gereğini rica ederim.” 09.02.2010ORHAN KARABAŞ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

KARACABEY İLÇE BAŞKANI
Yorum Yaz
Bu Habere Puan Ver | Ortalama Puan: 0 | Okunma Sayısı: 554
 
YORUMLAR
 
 
DİĞER HABERLER
» ÖKTEM AİLESİ 'NİN BÜYÜĞÜ VEFAT ETTİ
» ŞEHİT PİLOT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
» MEHMET ÇETİN KORGENERAL OLDU
» KARACABEY'E TARIM ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
» EFSANE DOKTOR:RÜŞTÜ ÖZÜT
» SÜTAŞ'IN 35. YIL MUTLULUĞU AKSARAY YATIRIMI
» MECLİS'TE MAAŞ TARTIŞMASI
» NESTLE İHRACATINI 4 'E KATLADI
» 4 KİLO ESRARI 'ACİL'DEN SAKLAYAMADILAR
» KARACABEY'DEN DÜNYAYA
  YAZARLARIMIZ
» SAİM ÇAĞAN
» BURCU KARACABEY
» YUSUF KARAYÜN
» ERHAN GÜL
» MUSTAFA ARI
» AYDIN FİDAN
» ADEM SURGUÇ
» SEÇKİN EKEN
» NAZMİ HACER
» CEMAL ERZENGİN
 » YAZI ARŞİVİ
  KARACABEY TV

  NÖBETÇİ ECZANE
  HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ DEFTERİ